«2020. március»

Vállalkozási mérlegképes könyvelő - felmentési eljárással - (OKJ 55 344 07)

Képzés engedélyszáma - E-000650/2014/A011

Szükséges végzettség
diploma
Képzési típus
OKJ-s képzés
Képzési hely(ek)
PSZK
Finanszírozási forma
Önköltség
Végzettség megnevezése
Vállalkozási mérlegképes könyvelő

Képzés célja

Felnőttképzési engedély nyilvántartási száma: E-000650/2014.

A Vállalkozási mérlegképes könyvelő végzettséget felmentési eljárással azon végző/végzett hallgatók kérvényezhetik, akik a bolognai rendszerben pénzügy és számvitel szakra, számvitel mesterszakra járnak/jártak.

Azok a hallgatók, akik a 2017/2018. tanévben kezdték meg a felsőoktatásban tanulmányaikat eredményes záróvizsga esetén a  Vállalkozási mérlegképes könyvelő szakképesítés-ráépülés komplex szakmai vizsgáján felmentést nem kaphatnak.

Pénzügyminisztérium tájékoztatója a felmentés szabályairól itt olvasható:

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

1. Kérelem (ide kattintva letölthető) + HITELES MÁSOLAT! (HSZO által aláírt, lepecsételt) a záróvizsga eredményéről  (Leckekönyvben található! (A  2020. januárjában záróvizsgázott hallgatóknak nem kell csatolni).
  2. Egyéni adatlap (ide kattintva letölthető)
  3. Befizetési bizonylatmásolat   vagy céges teljesítés esetén számlaigénylő! (A díjat csak abban az esetben utalják, ha kérelmük elbírálásáról pozitív visszajelzést kaptak.)
  4.  Kérjük a nyomtatványokat a személyi igazolvány alapján pontosan kitölteni! Amennyiben az adatok helytelenül szerepelnek a nyomtatványokon, az új bizonyítvány kiállításának költsége a kérvényezőt terheli!
  5. Bizonyítvány várható átvételi időpontja: 2020. április

Dokumentumok beküldésének határideje: 2020. február 20.

Felmentési eljárás díja:    65.000,-Ft

Képzés fő jellemzői

27/2012 (VIII.27.) NGM rendelet  szerint azok a hallgatók,  akik a felsőoktatási alap- és mesterképzésről, valamint a szakindítás eljárási rendjéről szóló 289/2005. (XII.22.) Korm. rendelet szerinti gazdaságtudományok képzési területén üzleti képzési ágon pénzügy és számvitel szakon,valamint számvitel mesterszakon  felsőoktatási intézményben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsgával rendelkeznek felmentést kapnak a következő modulzáró-

• Jogi feladatok a gyakorlatban
  • Gazdasági és vezetési feladatok a gyakorlatban
  • Pénzügyi feladatok ellátása
  • Adózási feladatok ellátása
  • Számviteli feladatok a gyakorlatban
  • Számviteli szervezési feladatok ellátása
  • Elemzési-ellenőrzési feladatok ellátása

és komplex vizsgarészek alól:

• Elemzési-ellenőrzési- és adózási ismeretek gyakorlati feladatai
  • Számviteli feladatok
  • Számviteli- és elemzési-ellenőrzési feladatok ellátása

A kitöltött KÉRELMET, EGYÉNI ADATLAPOT, záróvizsga HITELES MÁSOLATÁT postai úton az alábbi címre kell megküldeni:

• Budapesti Gazdasági Egyetem Felnőttképzési Főosztály 1426 Budapest, Pf. 35. vagy
  • személyesen a Pénzügyi és Számviteli Kar A04-es iroda melletti szürke postaládába kérjük bedobni!

Fizetés módja:                    ○ átutalással            ○  Neptun rendszeren keresztül (VPOS)            ○ Cég számlára (számlaigénylő szükséges)

BGF számlaszáma: 10032000-00282833-00000000  (Kérjük, hogy a nevet, neptun kódot, valamint a "VMK felmentés PSZK" szöveget feltétlenül tüntesse fel a közlemény rovatban!

Kinek ajánljuk

Képzési idő

Felvételi követelmények

Beszámítás

Képzési díj és vizsgadíjak

További információk

Bővebb információt az oktatás- és vizsgaszervezőtől kaphatnak, a formanyomtatványok a csatolt állományok közül letölthetők.

Dokumentumok beküldésének határideje: 2020. február 25.

Elérhetőségük:

Pénzügy szakirány

Csizmadia Nóra

Számvitel szakirány,

számvitel mesterszak

Horváth Rita

csizmadia.nora@uni-bge.hu

Telefon:  469-6705

horvath.rita@uni-bge.hu

Telefon: 469-6702

Bizonyítványban  szereplő  megnevezés: Vállalkozási mérlegképes könyvelő

Azonosító  szám: OKJ 55 344 07